Blog

SEO Seo Nedir?

seo

SEO Nedir?

SEO” kısaca açıklaması (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir. Arama motorları web sitelerini daha kolay bir şekilde bulunması için yapılan teknik kriter baz alınarak sunulan hizmet  diyebiliriz.

SEO, bir web sitesi için arama motorlarında yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve doğal yöntemlerle üst sıralara tırmandırarak  site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO Nasıl Yapılmalıdır ? 

SEO bir nevi erişilebilirlik bulunabilirlik sağlama yöntemidir. Google da üst sırada  yer almanın en iyi reklam türlerinden biridir. Üst sırada listelenmek aslında tanıtım yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça sitenizin bulunabilirliği daha doğal ve sağlanmış olmaktadır.

Doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimeleriniz diye biliriz. Yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay durumlar fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu yapay çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanı sıra olumsuz olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz etki yansıtılır.

Doğal popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır.

Web sitenizdeki makale, yazı içerikleri, sayfalarınız, forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO’ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.

Doğallık algısının temelini oluşturan en önemli özellik çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların doğal görünmemesinin sebebi budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

Azra Ajans olarak Seo hizmetini profosyonel ekibimizle sunmaktayız. Daha detaylı bilgi için bizim seo hizmetleri sayfamızdan ürün ve hizmetler fiyatlandırma ve size uygun paketler hakkında detaylı bilgi sağlayabilirsiniz.

Teknoloji haberlerinden haberdar olmak için
bültenimize kaydolun!