Sosyal Medya Yönetimi

Yaşadığımız dijital çağda küçük veya büyük tüm işletmeler hedef kitleleriyle iletişim kurmak, markalarını tanıtmak ve 7/24 ulaşılabilir olmak için sosyal medya mecralarında doğru bir sosyal medya yönetimi ile aktif rol almanızı sağlıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimimiz

Profesyonel bir sosyal medya yönetimi gerçekleştirerek markalar bilinirliklerini arttırmaktayız, satışlarını destekleyen ve en önemlisi müşterileri ile bağ kurmanızı sağlıyoruz.. Çünkü sosyal medya etkileşim odaklıdır ve müşterilerinizin merak ettiği bir çok soru yazmak istediği çokça yorum vardır. Bu soruları da markanıza sosyal medya aracılığıyla sorarlar ve bu platformlarda markanız hakkında konuşurlar. Markanız hakkında konuşan müşterileriniz ya da müşteri adaylarınız için bizler sosyal medya yönetimini üç aşamada gerçekleştiriyoruz.

  • Sosyal Medya Konsept Tasarımlar Oluşturuyoruz.
  • Takipcilerinizi Yeniden Yapılandırıyoruz.
  • Markanızı Potansiyel Müşteri Kitlenize Ulaştırıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Sürecimiz

Doğru yapılmış bir reklam yönetimi ile rakip markalar arasında öne çıkıp, mesajınızı hedef kitleye ulaştırırsınız.

Brief Çözümleme

Öncelikle markanızı, hedef kitlenizi, dijital hedeflerinizi, amacınızın ne olduğunu, markanızın karakterini, rakiplerinizin kim olduğunu açıklayan briefi ajans sizlerden alıyoruz. Azra Ajans olarak bu briefler doğru bir şekilde çözümleyip sonra ilerleyen çalışmalarda sosyal medya yönetimi için nasıl bir yol izleyeceğinin taslak planını oluştuyoruz ve sizlere konsep tasarımlarımızı sunuyoruz. 

Next Process

Marka ve Rakip Analizi

Brief çözümlendikten sonra Azra Ajans olarak ilk analiz çalışmamız markanın, sosyal medyadaki durumunu inceleyip markanın eksik ve yanlış yönlerini tespit etmekeyiz.  Yapılması gereken diğer analiz ise rakip markaların sosyal medyadaki durumlarını incelemektir.İncelenmesi gerekenler:Markanın sosyal medyadaki takipçi/hayran/abone sayısı, Sosyal medya mecralarında günde/haftada kaç paylaşım yapıldığı, Günlük/aylık takipçi artış oranı, Nasıl iletişim yaptıkları, Moderasyonun nasıl yapıldığı.

Next Process

Dijital Satış Planı

Azra Ajans olarak; brief çözümleme, rakip ve marka analizi yapıldıktan sonra hazırlanan dijital strateji planı, sosyal medya yönetiminin nasıl yapılacağının sunumu tarafınıza yapılmaktadır. Hangi mecralarda iletişim yapılacağı, ana kanalınızın hangisi ya da hangileri olacağı belirliyoruz. Günde/haftada kaç içerik paylaşımı yapılacak, konu başlıkları neler olacak belirliyoruz. Kampanya dönemlerinde hangi hashtagler kullanılarak kampanya çalışması yapılacağı planlanlayıp sizlere sunuyoruz. İçeriklerde hangi iletişim dili kullanılacak, hedef kitleye nasıl seslenilecek belirliyoruz.

Next Process

Teknoloji haberlerinden haberdar olmak için
bültenimize kaydolun!